Pólkolonie zimowe turnus II

Bezpiecznie, zdrowo, zabawnie

W dniach od 5 do 9 lutego w gminie Wilamowice odbyła się półkolonia zimowa. Na uczestników ze szkół podstawowych w Wilamowicach i Hecznarowicach czekało mnóstwo atrakcji.

Dzieci brały udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących integracji, emocji, współpracy, radzenia sobie
w różnych sytuacjach oraz pozytywnego myślenia. Uczestnicy chętnie opowiadali o swoich odczuciach, prezentowali własne poglądy i pracowali w grupach. Zajęcia profilaktyczne ułatwią dzieciom zrozumienie swoich emocji oraz odczuć kolegów i koleżanek.

Do szkoły przyjechało również kino z ciekawym filmem o detektywistycznych przygodach Mai i Lassego. Seans poprzedziła prelekcja dotycząca książek oraz losowanie nagród - niespodzianek. Uczestnicy brali także udział
w zawodach sportowych oraz aerobiku, wykazując się zwinnością i sprawnością ruchową.

Podczas warsztatów kulinarnych uczniowie samodzielnie wykonali dla siebie smaczne i zdrowe pizze. Ponadto dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje ciasto oraz jak komponować dodatki. Czas oczekiwania na warsztaty wypełnili zabawą w figloparku.

W parku trampolin z kolei dzieci mogły usprawnić swoją koordynację ruchową, skakać na trampolinach
i wykonywać akrobacje.

Ostatnią atrakcją był wyjazd do Wisły na kulig. Oprócz przejażdżki na wszystkich uczestników czekały ciepłe kiełbaski, oscypki oraz herbata z sokiem malinowym.

Czas półkolonii zimowej upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie jej uczestników.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną półkolonię pełną wrażeń.

Elżbieta Maciejczyk

Aleksandra Stwora

Kinga Gawlik

Elżbieta Smolarczyk